Bakan Bak, TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı, İstanbul’da bir araya geldi: Bu süreci güçlü bir şekilde atlatacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı yönetim kurulları bir araya geldi.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, TFF’nin Riva’daki tesislerinde düzenlenen toplantının ardından Bakan Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Güzel ve verimli bir toplantı yaptıklarını belirten Osman Aşkın Bak, “Türk futbolunun sorunlarıyla ilgili geniş ve kapsamlı bir toplantı oldu. Kulüpler Birliği Vakfını geçen hafta ziyaret etmiştik ve verimli bir toplantı yapmıştık. Görüşler ortaya kondu. Tüm katkı veren kulüp başkanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

“Bu süreci omuz omuza götüreceğimize eminiz” diyen Bak, “Bu sorunları konuşarak ve değerlendirerek çözeceğimize inanıyoruz. Sık sık toplantılar yapılması önerildi, biz de buna katılıyoruz. Bazı yasal talepler var. Onları da değerlendireceğiz. Türk futbolunu daha iyi noktaya taşıyacağımızı ifade ettik. Bir aradayız ve bu süreci güçlü bir şekilde atlatacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKEKŞİ: UYGUN VE POZİTİF FUTBOL İKLİMİNE BİRLİKTE ULAŞMAMIZ LAZIM

Toplantıda futbolun önemli konularını masaya yatırdıklarını aktaran TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Hep birlikte konuları istişare ettik. Çok güzel ve verimli bir toplantı oldu. Biz büyük bir aileyiz. Kulüpler Birliği Vakfı’na ve başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Futbolun tüm paydaşlarının diyalog içerisinde olmasını önemli bulduğunu belirten Büyükekşi, “Bu mekanizmanın düzgün bir şekilde işlemesi önceliğimiz. Bir sorun varsa hep birlikte çözeceğiz. Bir başarı ve başarısızlık varsa hep birlikte üstleneceğiz. A Milli Takımı’mızın başarılı olması için hep birlikte hazırlanmamız gerekiyor. 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda şampiyonluk hedefleyen bir milli takım oluşturmak için bugünden çalışmaya başlamalıyız. Ülke puanı çok önemli ve daha üst sıraları hedeflememiz gerekiyor. Uygun ve pozitif futbol iklimine birlikte ulaşmamız lazım” dedi.

ALİ KOÇ: YAPACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

Futboldaki sorunları birlikte çözebileceklerine vurgu yapan Ali Koç ise “Son haftalarda yaşananları, futbolun temel problemlerini, hakemlik camiasını ve ekonomiyi etraflıca değerlendirdik. Yapacak çok işimiz var. Arzu ve irade varsa el ele sorunları çözebileceğimize dair sonucu aldık dersek abartmış olmayız. Bu toplantılar devam edecek. İnşallah, tez zamanda Türk futbolunu bir daha bu sorunların konuşulmayacağı bir noktaya getirebiliriz” şeklinde konuştu. (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x