Epic Games hesap silme nasıl yapılır?

Dijital oyun mağazası Epic Games Store, son yıllarda oyuncular için düzenlediği çeşitli etkinlikler ile biliniyor. Bu sayede milyonlarca yeni kullanıcı kazanan platform, önemli bir yükseliş gösterdi. Tabii bu yükseliş rakiplerini endişelendiriyor olsa da platformdan şikayetçi olan kullanıcılar da bir hayli fazla. Bu noktada Epic Games Store hesabının nasıl silineceği oldukça merak ediliyor. Peki Epic Games hesap silme nasıl yapılır?

Epic Games hesap silme: Adım adım!

Söylenenlere göre kullanıcılar, Epic Games Store’un en çok masaüstü uygulamasından şikayetçi. Öyle ki pek çok kişi, programın çok geç açıldığından, açılsa da arayüzün oldukça kullanışsız olduğunu dile getiriyor. Bu durumdan şikayetçi olan kişiler ise soluğu, Epic Games’in en büyük rakibi Steam‘de alıyor.

Tabii şikayetçi olunan tek nokta masaüstü uygulamasının arayüzü değil. Zira bazı kullanıcılar, indirmiş oldukları oyunların bazen kendi kendine silindiğine dair raporlamalarda bulunuyor. Ülkemizdeki genel internet hızlarının düşük olduğunu da düşünürsek, bu durum özellikle Türk oyuncuları deliye döndürüyor. O halde Epic Games hesap silme adımlarına geçelim.

Epic Games Store hesabını silebilmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Adım 1: Öncelikle buraya tıklayarak veya epicgames.com/account/personal adresine ulaşın. Oturumunuz açık değilse, hesabınıza giriş yapmalısınız.
  • Adım 2: Soldaki menüden Account Settings (Hesap Ayarları) kısmına geçiş yapın.
  • Adım 3: Sayfanın en aşağısına kaydırarak Delete Account (Hesabı sil) bölümüne inin.
  • Adım 4: Request Account Delete (Hesabı Silmeyi Talep Et) butonuna tıklayın.
  • Adım 5: Açılan pencere üzerinden tekrardan Delete Account (Hesabı Sil) butonuna tıklayarak işlemi onaylayın.
  • Adım 6: Açılan ikinci pencerede, e-posta adresinize gönderilen 6 haneli güvenlik kodunu girin.
  • Adım 7: Onay kodunu girdikten sonra Confirm Account Deletion (Hesap Silinmesini Onayla) butonuna tıklayın.
  • Adım 8: Açılır menüden hesap silme nedeninizi seçin.
  • Adım 9: Continue (Devam Et) butonuna tıklayarak Epic Games hesap silme işlemini başlatın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra otomatik olarak oturumdan çıkış yapılacak. Ancak kullanıcı hesabınız hemen silinmeyecek ve 14 gün boyunca devre dışı şekilde kalacak. Bu süre boyunca oturum açmadığınız takdirde hesabınız tamamen silinecek.

Eğer pişman olup da hesabınızı silmekten vazgeçtiyseniz, süre sona ermeden önce oturum açarak bu işlemi iptal edebilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Epic Games hesabınızı neden silmek istiyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x