Mehmet Şimşek, Suudi Arabistan temaslarını değerlendirdi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Riyad’da düzenlenen “Yeni Pusula” temalı 7. Geleceğe Yatırım Girişimi’ne katılmaktan büyük keyif aldıklarını belirtti.

Şimşek’in Körfez ziyaretleri gezisinde bulunduğu Suudi Arabistan’da yapılan görüşmeleri “Daha istikrarlı, huzurlu ve müreffeh bir bölge herkesin çıkarınadır.” diyerek şöyle aktardı:

Olağanüstü organizasyon ve sıcak misafirperverliğinden dolayı Suudi Arabistan Krallığını tebrik etmek istiyorum. Etkinlik büyük bir başarıydı. Sevgili dostum Sayın Mohammed Al-Jadaan (Maliye Bakanı) ve Sayın Khalid El-Falih (Yatırım Bakanı) ile de dahil olmak üzere verimli ikili toplantılar gerçekleştirdik.

Ayrıca dünyanın dört bir yanından kurumsal liderler ve bankacılarla çok sayıda etkileşimde bulunduk. Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ticaretin ve yatırımların daha da geliştirilmesi yönünde samimi bir istek ve çabaya tanık olduk . Ayrıca, son 50 yılda 135 ülkede 486 milyar dolar değerinde projeyi başarıyla tamamlamış olan Türk müteahhitlerin katılımı ve hoş karşılanması niyetini duymak bizi memnun etti.

Kuşkusuz, Türkiye’nin turizm sektöründeki (dünyanın en iyi 4. destinasyonu) deneyim zenginliğinden, kardeş Krallığın iddialı turizm hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için yararlanılmalıdır. Geçtiğimiz birkaç gün boyunca Suudi Arabistan’ın inanılmaz ivmesine ve keşfedilmemiş potansiyeline ilk elden tanık olduk!

AYRINTILAR GELİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x