Somali’den sonra Yemen: Eski Savunma Bakanının oğlu 2 kişiye çarptı

İstanbul Beyoğlu’nda, Türkiye’ye tedavi amacıyla geldiği belirtilen eski Yemen Savunma Bakanı’nın oğlu Musaeed Hussein kaza yaptı. Kaza sonucu 71 yaşındaki Pakize Özer ağır yaralanırken Musaeed Hussein gözaltına alındı. Kaza anı, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

DHA’nın haberine göre, kaza, dün 14.00 sıralarında Kalyoncu Kulluğu Mahallesi, Ömer Hayyam Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre eski Yemen Savunma Bakanı’nın oğlu Musaeed Hussein kullandığı otomobil ile caddeden karşıya geçmeye çalışan iki kişiye çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşen Pakize Özer kafasını kaldırıma çarptı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan Özer, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Özer’in hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, bakanın oğlu Musaeed Hussein gözaltına alındı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Yemen eski Savunma Bakanı’nın oğlu Musaeed Husseyin, emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından mahkemeye sevk edilen Musaeed Hussein, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

‘KUSUR YÜZDE 100 MAĞDURDA’ İDDİASI

Kaza ile ilgili açıklama yapan Musaeed Hussein’in avukatı Kerim Bahadır Şeker, “Türkiye’ye tedavi için gelmişler. Bu süre içerisinde biz ifadelerimizi verdik. Müvekkilin suçsuzluğuna yönelik bilirkişi raporu da tesis edilmiş vaziyette. Yüz de yüz kusur oranı mağdura yönelik izafe edilmiş vaziyette. Buna istinaden de şu an hastanede yoğun bakımda durumunun kritik olduğu bildiriliyor. Bilirkişi raporunda yüzde yüz kusur oranı mağdura atfedilmiş durumda bu çerçevede de savunmalarımızı gerçekleştirdik. İfadesinde müvekkilin elli olan hız sınırını aşmadığı hiçbir şekilde alkol, sigara, uyuşturucu ve benzeri maddeleri bulunmadığı sağlık raporunda da kesin ve net şekilde ortaya koyulmuş vaziyette. Mağdurun kusurlu olduğu kamera görüntüleri ve video görüntülerinde de açık ve net şekilde ortada. Bu sürece dair hukuki olarak değerlendirmemiz şöyle olur; umarız ki vatandaşımız hayatını kaybetmez. Vatandaşımızın hayatını kaybetmesi halinde taksirle öldürme hükümleri Türk Ceza Kanunu’nda uygulanmış olur diğer türlü de taksirle yaralama hükümleri uygulanmış olur. Ancak basit taksirle yaralama uygulanmış olur ve basit taksirle yaralama hükümlerinde de müvekkilin bir tutuklama kararıyla karşı karşıya kalmamasını ümit ediyoruz” dedi.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Kaza anı cadde üzerinde bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Özer ve beraberindeki bir kişiye Musaeed Hussein’in kullandığı otomobilin aynasıyla çarptığı ve Özer’in düşerek kafasını çarptığı görülüyor.

SOMALİ CUMHURBAŞKANININ OĞLUNUN ÇARPTIĞI KURYE DE ‘SUÇLU’ BULUNMUŞTU

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud’un oğlu Hassan Sheikh Mohamud da İstanbul’da, Avrasya Tüneli çıkışında Zeytinburnu istikametinde motokurye Yunus Emre Göçer’e arkadan çarpıp ölümüne neden olmuştu. Kazanın ardından hazırlanan polis tutanağında Göçer suçlanmıştı ancak olaya ilişkin ortaya çıkan görüntüler, Hassan Sheikh Mohamud’un suçlu olduğunu ortaya çıkardı.

SERBEST BIRAKILINCA KAÇTI

Polis merkezindeki ifade işlemlerinin ardından serbest bırakılan Mohamud, ülkesi Somali’ya kaçtı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x