Xiaomi 14 Ultra’nın çıkış tarihi de netleşmeye başladı

Xiaomi, MWC 2024 etkinliği kapsamında 25 Şubat’ta Xiaomi 14 serisini tanıtacağını resmen doğruladı. Gelen bilgilere göre şirket, Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Ultra modellerini global pazarda tanıtabilirken, Ekim 2023’te Çin’de piyasaya sürülen 14 Pro modelinin yalnızca anavatanında kalması bekleniyor. Xiaomi 14 Ultra’nın global lansman tarihi neredeyse kesinleşmişken, Çin’de biraz daha erken piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Weibo’da Çinli teknoloji blog yazarları, Ultra varyantının 22 Şubat’ta Çin’de piyasaya sürülebileceğini iddia ediyorlar.

Xiaomi 14 Ultra‘nın Çin’deki lansmanı resmi olarak ima edildi. Xiaomi Grubu’nun ortağı ve başkanı Lu Weibing’in Weibo’da yaptığı bir paylaşımda, Xiaomi 14 Ultra’nın lansman etkinliği için hazırlıklara ne zaman başlayacağını düşündüğünü belirtmesi, Çin pazarına özel bir lansman etkinliği düzenlenebileceğine işaret ediyor.

Xiaomi 14 Ultra’nın çıkış tarihi de netleşmeye başladı

Weibo’daki söylentilere göre Xiaomi 14 Ultra, 22 Şubat’ta Çin’de tanıtılabilir. Aynı etkinlikte Snapdragon 8 Gen 2 destekli Xiaomi Pad 6S Pro tabletin de tanıtılması bekleniyor. Bu tabletin, şu an yalnızca Çin pazarı için planlanan Xiaomi SU7 arabasını tamamlamak üzere tasarlandığı speküle ediliyor. Dolayısıyla şirketin, 14 Ultra, Pad 6S Pro ve SU7‘yi duyurmak için Çin’e özel bir lansman etkinliği düzenlemesi muhtemel görünüyor.

Şu anda Çin’de Bahar Festivali kutlamaları devam ediyor ve işletmelerin 19 Şubat’ta işlerine geri dönmesi bekleniyor. Weibing, 14 Ultra’nın yakında piyasaya sürüleceğini ima etse de, 14 Ultra’nın 22 Şubat’ta resmen tanıtılıp tanıtılmayacağına dair henüz bir netlik yok. Xiaomi 14 Ultra’nın Çin pazarındaki lansman etkinliği hakkında daha fazla bilgi için gelecek raporların beklenmesi tavsiye ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x